Śmierć na 1000 sposobów – głupie przypadki śmierci ze stresu!

Dziś temat, który ma pokazać Ci, że nie warto się denerwować, bo stres i zdenerwowanie może prowadzić nawet do najgorszego. Sprawdźmy.

Przeżreć się na śmierć

śmierć z prejedzeniaCzęsto ludzie uciekają do jedzenia z powodu zdenerwowania czy stresu. Nie warto przesadzać.
1751: Julien Offray de La Mettrie, francuski filozof, zmarł z przejedzenia na uczcie wydanej na jego cześć. Zjadł tak wiele, że dostał bolesnych wzdęć, gorączki i wkrótce potem zmarł. Można poczytać o tym w Wikipedii: Julien Offray de La Mettrie.

Wystraszyć się na śmierć

śmierć marcusa garveyaMarcus Garvey, jeden z prekursorów jamajskiego ruchu Rastafari, oficjalnie zmarł w osamotnieniu w Londynie, jednak są źródła, legendy, opowiadania, które mówią o tym, że Garvey zmarł tuż po tym jak zobaczył swój nekrolog w gazecie, umieszczony omyłkowo przez redaktorów (a może celowo?).

Czasem słyszy się, że ktoś umarł na zawał, bo się bardzo wystraszył lub czymś przejął. W takich sytuacjach wzrasta ciśnienie krwi, serce lub układ krwionośny, mogą nie wytrzymać. Może zdarzyć się też wylew krwi do mózgu.

I po co się tak bać?

Uważaj na samobójstwo

samobójca niedoszłyTo już jest klasyk powtarzany z pokolenia na pokolenie zarówno w prasie, internecie, programach rozrywkowych itd.
Pewien Francuz Jacques LeFevrier chciał targnąć się na swoje życie. Przywiązał kamień do szyi, wypił truciznę i podpalił się (na wszelki wypadek). Warto dodać, że wszystko to działo się nad urwiskiem z którego skoczył do morza.

Woda ugasiła ogień i wlewając się do ust (jak wiadomo słona do najsmaczniejszych nie należy) wywołała wymioty, więc zwymiotował także truciznę.

Są także wersje, które podają że samobójca chciał strzelić sobie w głowę, ale pistolet kilkukrotnie nie wypalił.

LeFevrier zmarł jednak z wychłodzenia – już w drodze do szpitala.

Zagrał się na śmierć

zagrał się na śmierćWarto walczyć z nałogami, a jednym z nich może być granie na komputerze. Trzydziestoletni Chińczyk, uzależniony od gier komputerowych, spędził 72 godziny. Zemdlał w kafejce internetowej z której zawieziono go do szpitala. Tam zmarł z wycieńczenia.

Wiadomo też, że Chińczyk złamał prawo, gdyż to, zakazuje w Chinach, spędzania zbyt dużej ilości czasu przed komputerem (co było powodem antyrządowych treści w sieci).

bomba od listonoszaZła energia do Ciebie wraca

Fernando Varro, postanowił wysłać paczkę do rządu USA. W paczce była bomba uaktywniająca się przy otwarciu opakowania. Jednak nie przykleił znaczka, dlatego przesyłka wróciła do adresata, który otworzył ją w swoim domu.

Pamiętaj o tej historii, zawsze wtedy gdy zechcesz zrobić komuś coś złego. No może wrócić :p

Co mu strzeliło do głowy?!

rosyjska ruletka z wiatrówkąNa wyróżnienie powinien zasługiwać wyjątkowo mądry inaczej Rasheed z Teksasu. 19 letni młodzieniec, postanowił grać z kolegami w rosyjską ruletkę. Chłopcy użyli do gry wiatrówki (broń pneumatyczna). Różnica między rewolwerem, a wiatrówką jest taka, że na 6 strzałów z wiatrówki, prawdopodobnie 6 pocisków wystrzeli.

Tak mała odległość (broń przystawiona do głowy), daje duże prawdopodobieństwo na śmierć lub poważne uszkodzenie czaszki.

Jego szanse na wygranie tej gry były mniejsze od trafienia piorunem.

Było to kilka historii z planowanej serii śmierć na 1000 sposobów. Jeśli macie „ciekawe” historie głupich wypadków śmiertelnych, to koniecznie dzielcie się z nami w komentarzach.

POLUB NAS i odbierz rabat na produkty Intensiver

.

8 komentarzy

 1. Często ludzie umierają z przejedzenia, ale na dłuższą metę. Z obżarstwa, bo ich organy wewnętrzne nie wytrzymują. Nie polecam najadać się jak przysłowiowa świnia.

  • Znam kilkoro ludzi, którzy przez obżarstwo mają poważne problemy. Niezdrowe jedzenie zabija, bo najpierw pozbawia nas ruchu, później pozbawia nas humoru, a później to już tylko depresja i problemy psychiczne. Warto uważać z jedzenie, bo to głupi pomysł na śmierć.

 2. To akurat raczej nie są opowieści o zdenerwowaniu, ale o głupocie jakiej niestety nie jest na świecie mało. A co do nieudanych samobójców, to też niestety trzeba umieć. Na szczęście zdenerwowanie tych nieszczęśników bardzo często prowadzi do tego, że im się nie udaje. A to oznacza, że mają więcej czasu na znalezienie pozytywnych stron życia.

 3. Głupich nie sieją sami się rodzą. A nie wiem czy w tym wypadku to rzeczywiście stres. No dobrze samobójcy są zestresowani, ale to już taki rodzaj i poziom stresu, że trudno go nawet tak klasyfikować. Faktem jest, że jak się obżeramy to często zajadamy stres, no ale równie często jest to po prostu brak wyobraźni

 4. Ja też lubię gry komputerowe, ale żeby się przy tym zamęczyć na śmierć???? No fakt nikt gościa wcześniej nie zdiagnozował, że ma poważny problem. Pewno trudno było to zauważyć rodzinie skoro cały czas grał. Ech głupia śmierć i tyle.

 5. Bernard Psycholog

  Śmiejecie się, ale często przychodzą do mnie osoby uzależnione od gier komputerowych i zdarzają się przypadki, kiedy te osoby spędzają przed komputerem po 20 godzin. To jest naprawdę poważny problem. To tak jakby wstać rano o 8 i siedzieć do 4 nad ranem.

 6. Ciężko jest mi uwierzyć w śmierć z przejedzenia 😀 Przecież jak na przykład są zawody w jedzeniu, to ludzie jedzą na potęgę, do póki mogą. Rzadko kiedy ktoś z nich wymiotuje i często jedzą na pusty żołądek, żeby zjeść najwięcej jak to możliwe. Nie słyszałam, żeby ktoś kiedyś od tego umarł 😉

 7. Slyszalam też kiedyś o tym jak gościu upadł na skórce od banana i skręcił sobie kark ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *